Żywienie Młodego Sportowca– WSPARCIE RODZICÓW

W PLANOWANIU I REALIZACJI POSIŁKÓW

\

Zamów kurs

OPIS SZKOLENIA

Szkolenie dedykowane rodzicom i opiekunom dzieci w wieku 12– 18 lat, które uprawiają dyscypliny sportowe na poziomie ukierunkowanym na osiąganie Mistrzostwa Sportowego.

Szkolenie obejmuje wprowadzenie do dietetyki sportowej, omówienia znaczenia poszczególnych składników w diecie z naciskiem na wykorzystanie w codziennej praktyce.

Ze szkolenia uczestnik dowiaduje się jakie posiłki przyjmować przed i po treningu, czy w czasie trwania zawodów powinien spożyć dodatkowy posiłek, oraz jakimi produktami wspierać organizm w regeneracji i utrzymaniu odporności. Dodatkowo omawiam znaczenie żywienia podczas wyjazdów i zawodów.

Uczestnicy otrzymują zestawy inspiracji kulinarnych do posiłków przed treningowych oraz:

 • kartę preferencji smakowych
 • kartę samooceny nawyków żywieniowych
 • planer posiłków – w formacie fiszki

 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

 • dlaczego odżywianie jest ważnym elementem treningu?
 • jakie są potrzeby żywieniowe dzieci i młodzieży oraz różnice w zapotrzebowaniu na energię między poziome aktywności umiarkowanym a wysokim,
 • które produkty są szczególnie ważne w diecie osób aktywnych,
 • dobre praktyki na pojawiające się trudności, czyli „mój sportowiec tego nie zje”,
 • cały ten cukier, czyli prawdy i mity o batonach, napojach i żelkach,
 • czy suplementy są potrzebne w okresie rozwojowym,
 • jak rozpoznać odwodnienie, jak przygotować strategię nawadniania.
 • suchy prowiant – lita top 10 produktów na wyjazd.
MGR AGNIESZKA DANIELEWICZ

MGR AGNIESZKA DANIELEWICZ

Prowadzący

Doświadczony dietetyk, wykładowca i trener motywacyjny z certyfikatem MBT, T&T, właściciel Instytutu Eligo. Autorka publikacji i metod wspierania w zmianie nawyków żywieniowych. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz European Associaton for the Study of Obesity.
Od 13 lat pracuje w zawodzie dietetyka. Na co dzień jestem mamą 20 letniego syna Maciej, który trenował koszykówkę na poziomie High School w USA do 2019 roku, oraz córki Heleny, która obecnie ma 13 lat i gra na poziomie Kadry Wojewódzkiej w trzech rocznikach. Od lat wspiera swoja wiedzą i doświadczeniem rodziców młodych zawodników, którzy angażują się w rozwój swoich dzieci, wspierając ich sportowy potencjał. Była wykładowcą Akademickim, prowadziła szkolenia dla takich Klubów jak Trefl Gdańsk, Tourus Wybrzeże Gdańsk, czy dla młodych zawodników Lechii Gdańsk. Od kilku lat wspiera uczniów klasy sportowej Fundacji Mariusza Wlazłego starając się zaszczepiać w młodych sportowcach dobre postawy wobec jedzenia i samego siebie.

Rekomendacje

Zapisz się na kurs!

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.