Zaburzenia odżywiania u nastolatka

OPIS SZKOLENIA

Szkolenie ma formę wykładu z elementami dyskusji i opisem przypadku. Prowadzone jest w sposób pozwalający uczestnikom na refleksję, zastanawianie się czy dostrzegają wśród swoich uczniów podobne problemy. Prowadzący koncentruje się na klasyfikacji  zaburzeń zgodnie z  DSM-V (Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,) ich charakterystyce i częstotliwości występowania. Szeroko omówione zostają uwarunkowania wybranych zaburzeń łaknienia.  Szkolenie umożliwia przygotowanie się do zajęć z nastolatkami w oparciu o EBM. Prowadzący w oparciu o ponad 11 letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą zwraca uwagę na sposób komunikacji, pracę z oporem i nawiązywanie współpracy z opiekunami. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

 – czym są zaburzenia łaknienia, rozpowszechnienie, klasyfikacja i kontekst płciowy –

– uwarunkowania, w tym determinanty rodzinne i kulturowe

– kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania: –

anoreksja nervosa

zespół kompulsywnego objadania się

zaburzenia jedzenia związane ze snem: NES i SRED

anarchia żywieniowa

wilczy apetyt na słodycze

otyłość

– komunikacja z rodzicem –

Wykładowca- trener posiada duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z rodzicami- ponad 2000 godzin szkoleń w zakresie edukacji żywieniowej. 
Czas trwania: 60min, zajęcia realizowane w siedzibie szkoły.

Rekomendacje

„Wiedza, profesjonalizm oraz umiejętności prowadzenia zajęć dostosowanych do percepcji wiekowej dziecka wywarły ogromne wrażenie na gronu pedagogicznym, a pogodne usposobienia w zespole Eligo stanowią wartość dodaną wzmacniającą efekty edukacyjne. W imieniu Dzieci dziękuję za uświadamianie, upowszechnianie oraz budzenie pozytywnego nastawienia do tego co zdrowe, zdrowsze i najzdrowsze.”

Agnieszka Arndt

Właściciel i Dyrektor, Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.