WIEM CO JEM,

planuję i działam

OPIS SZKOLENIA

 Lekcja opiera się na czterech modułach odnosząc się do stylu życia młodzieży. W każdym z modułów prowadzący pozwala na swobodną dyskusję, wizualizację i odniesienia wiedzy do codziennej praktyki. Podczas spotkania konfrontujemy przekonania na temat prawidłowego odżywiania z faktami. Moduł o aktywności fizycznej zbudowany został w oparciu o wielowymiarowe korzyści i podbudzanie młodzieży do zwizualizowania sobie co mogą zacząć robić od razu.  Moduł o relacjach jest odpowiedzią na współczesny fonoholizm wśród młodzieży i deficyt więzi w relacjach rówieśniczych, w odniesieniu do relacji omawiamy aspekt psychologicznych funkcji spożywania wybranych pokarmów. Na lekcji poruszamy również tematykę współczesnych mechanizmów reklamy i przekazu medialnego dla produktów wysoko przetworzonych. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

 Uczeń ma świadomość gdzie rozpoczyna się Jego osobista odpowiedzialność za zdrowie. Nabywa nowych umiejętności rozpoznawania mechanizmów wywierających wpływ na decyzje zakupowe. Potrafi krytycznie omówić aspekt związany z mechanizmem uzależnień od łatwych wyborów (jedzenie fast foodów). Uczeń nabywa pewności w odniesieniu do swoich zachowań zdrowotnych na podstawie analizy własnego dobrostanu Karta Delgato. 

Dodatkowym modułem (na zamówienie placówki) jest tematyka zagrożeń związanych ze spożywaniem napojów energetycznych przez uczniów.

Na koniec wykonamy autorski test samooceny zachowań zdrowotnych „Delgato”.

Zajęcia realizowane w klasach w siedzibie placówki, czas trwania jednego warsztatu 45 min LUB 90 MIN.

Prowadzący warsztaty- dietetyka, trenera z 11 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Minimalne zamówienie na terenie Trójmiasta to lekcja dla trzech klas, poza Trójmiastem dla czterech klas.

Rekomendacje

„Wiedza i doświadczenie „Zespołu Eligo w realizowaniu projektów edukacyjnych przeprowadzić szkolenia na wysokim poziomie zarówno merytorycznym i organizacyjnym. Zespół cechuje otwarta postawa, elastyczność i dopasowanie działań i sposobu edukacji do potrzeb odbiorcy. Postrzegamy Instytut Eligo jako wiarygodnego, kompetentnego i rzetelnego partnera, specjalistę godnego polecenia do realizacji edukacji w obszarze zdrowego odżywiania.”

Elżbieta Sumowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.