PIRAMIDA ZDROWEGO WYBOru

OPIS SZKOLENIA

Nowoczesny sposób komunikacji formułowany językiem korzyści, spersonalizowane zajęcia z częścią animacyjną to tylko niektóre elementy wpływające na atrakcyjność przebiegu zajęć. Zajęcia prowadzone są innowacyjną metodą w oparciu o cykl Kolba, która pozwala dzieciom na własne przemyślenia, wyciąganie wniosków, wizualizacje czy narrację w oparciu o wzorce. Taka metoda uczenia, którą popularyzujemy i realizujemy do 12 lat przyczynia się do ciągłego zainteresowania szkół.  

Zajęcia przeprowadzamy w atrakcyjnej formie gdzie łączymy wiele technik komunikacji: działania multimedialne, wizualizacyjne, narracyjne, burza mózgów. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

Dzieci po zakończonych zajęciach potrafią zdefiniować czym jest dla nich Zdrowie, jakie są realne metody codziennego działania na rzecz własnego zdrowia i najbliższych. Dzieci potrafią nazwać korzyści płynące z podstawowych sześciu grup środków spożywczych, które wchodzą w skład ich codziennych posiłków. Rozumieją potrzebę ograniczania żywności wysoko przetworzonej oraz konieczności spożywania wody – jako naturalnego sposobu nawadniania organizmu. Dzieci mają okazję brać udział w doświadczeniu i potrafią sfomułować prawidłowe wnioski. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują Model Graficzny w formie Dyplomu z zajęć.

W czasie trwania Lekcji koncertujemy się na Promocji 5 Zachowań Żywieniowych:

  1. codziennie spożywam odpowiednie śniadanie w domu 
  2. codziennie zabieram odpowiednie II śniadanie do szkoły
  3. piję czystą wodę między posiłkami 
  4. stosuję zasadę 5P (pięć posiłków dziennie, codziennie, 5 porcji warzyw i owoców)
  5. ograniczam słodycze

Lekcja prowadzona z wykorzystaniem dużego modelu piramidy żywieniowej oraz narzędzi pobudzających wyobraźnię i skojarzenia- przekaz dostosowany do percepcji dziecka.

Lekcja kończy się animacją: sprawdzamy ile cukru ma tzw. woda cytrynowa oraz jako zdrową alternatywę przyrządzamy wspólnie lemoniadę (woda + owoc cytrusowy) i degustujemy.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują dyplom.

Zajęcia realizowane w klasach w siedzibie placówki, czas trwania jednego warsztatu 45 min.

Prowadzący warsztaty- dietetyka, trenera z 11 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Minimalne zamówienie na terenie Trójmiasta to lekcja dla trzech klas, poza Trójmiastem dla czterech klas.

Rekomendacje

„Wiedza, profesjonalizm oraz umiejętności prowadzenia zajęć dostosowanych do percepcji wiekowej dziecka wywarły ogromne wrażenie na gronu pedagogicznym, a pogodne usposobienia w zespole Eligo stanowią wartość dodaną wzmacniającą efekty edukacyjne. W imieniu Dzieci dziękuję za uświadamianie, upowszechnianie oraz budzenie pozytywnego nastawienia do tego co zdrowe, zdrowsze i najzdrowsze.”

Agnieszka Arndt

Właściciel i Dyrektor, Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.