NA STRAGANIE

OPIS SZKOLENIA

Nowoczesny sposób komunikacji formułowany językiem korzyści, spersonalizowane zajęcia z częścią animacyjną to tylko niektóre elementy wpływające na atrakcyjność przebiegu zajęć. Zajęcia prowadzone są innowacyjną metodą w oparciu o cykl Kolba, która pozwala dzieciom na własne przemyślenia, wyciąganie wniosków, wizualizacje czy narrację w oparciu o wzorce. Taka metoda uczenia, którą popularyzujemy i realizujemy do 12 lat przyczynia się do ciągłego zainteresowania szkół naszymi lekcjami.

Zajęcia prowadzimy  koncentrując się na omówieniu proporcji w odniesieniu do podstawowych grup środków spożywczych, z których dzieci mają przygotowywane posiłki ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia warzyw i owoców.  W celu uatrakcyjnienia zajęć mamy autorskie plansze magnetyczne do aktywnej pracy przy tablicy. Dzieci mają okazję zapoznać się z definicją porcji, odnieść to do swojej praktyki. Na lekcji poruszamy również temat niemarnowania żywności oraz przetwórstwa. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

Dzieci po zakończonych zajęciach potrafią zdefiniować ile to jest porcja warzyw i owoców, potrafią samodzielnie zaplanować włączenie jej do swoich posiłków. Uczniowie potrafią wskazać korzyści zdrowotne z regularnego spożywania warzyw i owoców. Rozumieją pojęcie „niemarnowania” oraz potrafią wskazać technologię przetwarzania warzyw i owoców w celu dłuższego przechowywania lub zmiany smaku, tekstury (elementy przetwórstwa).

Lekcja prowadzona z wykorzystaniem dużego modelu piramidy żywieniowej oraz narzędzi pobudzających wyobraźnię i skojarzenia- przekaz dostosowany do percepcji dziecka.

Lekcja kończy się animacją: sprawdzamy ile cukru ma tzw. woda cytrynowa oraz jako zdrową alternatywę przyrządzamy wspólnie lemoniadę (woda + owoc cytrusowy) i degustujemy.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują dyplom.

Zajęcia realizowane w klasach w siedzibie placówki, czas trwania jednego warsztatu 45 min.

Prowadzący warsztaty- dietetyka, trenera z 11 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Minimalne zamówienie na terenie Trójmiasta to lekcja dla trzech klas, poza Trójmiastem dla czterech klas.

Rekomendacje

„Wiedza, profesjonalizm oraz umiejętności prowadzenia zajęć dostosowanych do percepcji wiekowej dziecka wywarły ogromne wrażenie na gronu pedagogicznym, a pogodne usposobienia w zespole Eligo stanowią wartość dodaną wzmacniającą efekty edukacyjne. W imieniu Dzieci dziękuję za uświadamianie, upowszechnianie oraz budzenie pozytywnego nastawienia do tego co zdrowe, zdrowsze i najzdrowsze.”

Agnieszka Arndt

Właściciel i Dyrektor, Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.