CZTERY FILARY ZDROWIA

– PROFILAKTYKA ZDROWOTNA

OPIS SZKOLENIA

Innowacyjny przebieg lekcji, dynamiczna dyskusja uporządkowująca wiedzę dzieci z zakresu profilaktyki, to podstawa realizacji lekcji  „Cztery Filary Zdrowia”. W czasie zajęć w ciekawy sposób uczymy czym jest profilaktyka, jak należy ją rozumieć i jakie działania poodejmować. Na przykładach omawiamy każdy z filarów zdrowia. Dzieci mają możliwość do swobodnych wypowiedzi, zadawania pytań. Lekcja pozwala na wdrożenie w życiu zasad związanych z bezpieczeństwem dla siebie i najbliższych. Każdy moduł lekcji zostaje zwizualizowany i scharakteryzowany. 

Aktywność Fizyczna

Pobudzamy wyobraźnię dzieci, że aktywność fizyczna rozwija w nich potencjał sportowy i wyzwala szczęście (na przykładach).

Zdrowe Odżywianie

To części lekcji poświęcona właściwym nawykom żywieniowym. Dzieci wraz z prowadzącym planują kompozycje zdrowych posiłków, poznają wartość częstego spożywania warzyw i owoców, a także szukają odpowiedzi kiedy to jest „od czasu do czasu”, jeśli chodzi o spożywanie słodyczy. Szczególną uwagę poświęca się zachęcaniu do spożywania wody, zamiast kolorowych, słodkich napojów.

Rozpoznaję i Nazywam Emocje, Jestem Koleżeński

moduł poświęcony rozwijaniu i budowaniu dobrych relacji z rówieśnikami, jako elementu wpływającego na nasze zdrowie. Szukamy „burza mózgów” najlepszych, sprawdzonych zdań przełamujących bariery.

Życie bez Nałogów

Skupiamy się szczególnie na paleniu tytoniu: kto to jest aktywny i bierny palacz,
a także czy dziecko ma prawo do strefy wolnej od tytoniu. Poruszamy nie tylko aspekt szkodliwości palenia ale również pokazujemy dzieciom, że mają prawo żyć w strefie wolnej od tytoniu, oraz że mogą domagać się od dorosłych tworzenia im takich warunków.

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

Dzieci po zakończonych zajęciach potrafią zdefiniować czym jest profilaktyka, jakie działania wiążą się z realizacją profilaktyki, które mogą im pomóc w sytuacjach trudnych. Poznają nowe zawody (dietetyk, psycholog, pedagog). Dzieci podnoszą swoją  świadomość w zakresie budowania relacji, oraz komunikacji. 

Lekcja prowadzona z wykorzystaniem dużego modelu piramidy żywieniowej oraz narzędzi pobudzających wyobraźnię i skojarzenia- przekaz dostosowany do percepcji dziecka. Niezbędna tablica magnetyczna– do której mocujemy odpowiednie plansze.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymują dyplom.

Zajęcia realizowane w klasach w siedzibie placówki, czas trwania jednego warsztatu 45 min.

Prowadzący warsztaty- dietetyka, trenera z 11 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Minimalne zamówienie na terenie Trójmiasta to lekcja dla trzech klas, poza Trójmiastem dla czterech klas.

Rekomendacje

„Wiedza, profesjonalizm oraz umiejętności prowadzenia zajęć dostosowanych do percepcji wiekowej dziecka wywarły ogromne wrażenie na gronu pedagogicznym, a pogodne usposobienia w zespole Eligo stanowią wartość dodaną wzmacniającą efekty edukacyjne. W imieniu Dzieci dziękuję za uświadamianie, upowszechnianie oraz budzenie pozytywnego nastawienia do tego co zdrowe, zdrowsze i najzdrowsze.”

Agnieszka Arndt

Właściciel i Dyrektor, Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.