WIEM CO JEM,

CZYLI CO SKRYWAJĄ PRODUKTY

OPIS SZKOLENIA

Lekcja prowadzona w atrakcyjny dla ucznia sposób, wywołująca dyskusję, swobodny przepływ myśli i refleksji o otaczającym nas świecie.  Podczas zajęć uczniowie mogą sami wykonać ćwiczenie, w którym doświadczają siły reklamy (scenka). Uczniowie mają okazję do sprawdzenia swojej wiedzy zakresu interpretacji etykiet i oznakowani na produktach. Ciekawym modułem jest graficzne przedstawienie Piramidy Zdrowego Wyboru widziane z perspektywy producentów żywności wysoko przetworzonej. Zmiana wizualizacji pozwala uczniom na dostrzeżenie faktów i samodzielne wyciągnięcie wniosków. Na zakończenie zajęć uczniowie samodzielnie generują „koło ratunkowe” – czyli czek listę co może pomóc mi w lepszych wyborach na zakupach, które mają bezpośredni wpływ na jakość życia i dobrostan zdrowotny. 

CZEGO DOWIESZ SIĘ NA SZKOLENIU?

Uczniowie nabywają nowych kompetencji w zakresie wiedzy i postaw w odniesieniu do zachowań na rynku konsumenckim. Potrafią dostrzegać mechanizmy wpływu na nabywcę, poznają nowe definicje stosowane w sprzedaży: degustacji, promocja, wyprzedaż. uczniowie potrafią przeliczyć zawartość cukru w produktach oraz zinterpretować opis składników i zasadę oznaczania składników w produktach. Uczniowie wykorzystują pracę zespołową do wygenerowania właściwych wniosków. 

Lekcja prowadzona przy użyciu multimediów, modelu Piramidy Zdrowego Wyboru i narzędzi pomocniczych- „skrzynki doświadczalnej”.

Zajęcia realizowane w klasach w siedzibie placówki, czas trwania jednego warsztatu 45 min.

Prowadzący warsztaty- dietetyka, trenera z 11 letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Minimalne zamówienie na terenie Trójmiasta to lekcja dla trzech klas, poza Trójmiastem dla czterech klas.

Rekomendacje

„Wiedza i doświadczenie „Zespołu Eligo w realizowaniu projektów edukacyjnych przeprowadzić szkolenia na wysokim poziomie zarówno merytorycznym i organizacyjnym. Zespół cechuje otwarta postawa, elastyczność i dopasowanie działań i sposobu edukacji do potrzeb odbiorcy. Postrzegamy Instytut Eligo jako wiarygodnego, kompetentnego i rzetelnego partnera, specjalistę godnego polecenia do realizacji edukacji w obszarze zdrowego odżywiania.”

Elżbieta Sumowska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku

Skontaktuj SIĘ z nami

Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij wiadomość mailem.

Z przyjemnością na nie odpowiemy.