Początek jest Ważny

Geny to nie wszystko. Dbając o odpowiednie żywienie w czasie ciąży, laktacji oraz pierwszych lat życia dziecka masz wpływ na jakość jego życia teraz i … w przyszłości.

W 2014 r. realizowaliśmy Projekt Edukacji Żywieniowej „Początek jest Ważny” ramach współpracy z programem „1000 pierwszych dni dla zdrowia” Fundacji Nutricia i otrzymanemu na ten cel grantowi od Federacji Polskich Banków Żywności.  

Głównym celem naszych działań było promowanie wiedzy na temat „programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia” oraz „6 złotych zasad żywienia dzieci”.

Wiemy, że geny tylko częściowo determinują zdrowie dziecka. Pierwszych 1000 dni (tzn. okres ciąży i pierwsze lata życia dziecka) to wyjątkowy czas, w którym mamy realny wpływ na jakość jego życia teraz i… w przyszłości. Dzięki prawidłowemu żywieniu programujemy zdrowie naszych dzieci na kolejne lata.

Dlatego uznaliśmy za ważne uświadamianie na ten temat rodziców i osób zawodowo zajmujących się opieką nad małymi dziećmi (np. opiekunowie w żłobkach).

W ramach projektu przygotowaliśmy szkolenia, podnoszące kompetencje w kształtowaniu dziecka poprzez właściwe techniki i sposoby odżywiania:

  • dla rodziców pt. „Pierwsze 1000 dni – jak wypracować właściwe nawyki żywieniowe dla zdrowia dziecka”.
  • dla kadry opiekunów pt. „Żywienie ma znaczenie – rola opiekuna w żłobku, we wspieraniu kształtowania właściwych nawyków żywieniowych dziecka” oraz warsztat kulinarny „Szybko, Zdrowo- Piknikowo”.

Współpraca

Patronat Honorowy

Patronat Medialny