Poradnia Dietetyczna dla Dzieci

Nasz zespół pracuje z rodzicami dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat, a także z młodzieżą, która zaczyna przywiązywać dużą wagę do swojego wyglądu i najczęściej popełnia wtedy wiele błędów żywieniowych nie służących ich zdrowiu.

Doradzamy, podpowiadamy i wspieramy rodziny w zmianie stylu żywienia. 

Sprawdź wagę dziecka

Poniższy kalkulator umożliwia Państwu w prosty sposób ocenić aktualny stan odżywienia dziecka. Daje Państwu informację czy dziecko rozwija się prawidłowo w porownaniu do populacji dzieci tej samej płci i wieku.

Uzyskany wynik nie daje informacji o antropometrycznym składzie ciała dziecka. Dokładnego pomiaru możecie Państwo dokonać w naszym gabinecie. Dietetyk po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i dokonanej analizie może wskazać mocne i słabe strony w odżywianiu dziecka i ewentualnie zarekomendować plan postępowania zdrowotnego.

Zapraszamy do konsultacji z naszym dietetykiem- specjalistą odżywainia dzieci i młodzieży. 

Kalkulator został przygotowany na podstawie wskaźnika Queteleta II, diagnoza wg IOTF, umieszczony komentarz nie zastępuje wizyty u specjalisty. 

Nadwaga, otyłość, niedowaga

Jeśli Wasze dzieci, borykają się z problemem zdiagnozowanej przez pediatrę nadwagi, otyłości lub niedowagi, zapraszamy do naszej pracowni w celu wspólnego ustalenia zmian w obszarze żywieniowym, aby wraz ze wzrostem dziecka regulować jego wagę.

Nadwaga i otyłość u dzieci to choroba ogólnoustrojowa wpływająca na pogorszenie jakości życia, współpracę w grupie rówieśniczej, poczucie osamotnienia i odrzucenia. Utrzymująca się otyłość może na przestrzeni kolejnych lat dorastania doprowadzić do pogorszenia wyników w nauce i sporcie.

 
  • metabolicznymi: wystąpienie cukrzycy typu II, nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, bezdech nocny, nowotwory,
  • mechanicznymi: koślawość kolan, płaskostopie, zmiany zwyrodnieniowe kolan i bioder,
  • psychicznymi: obniżenie jakości życia, zadowolenia, poczucie odrzucenia, brak akceptacji.

Częstym, bagatelizowanym problemem są nieprawidłowe czynności defekacyjne (zaparcia). Niekiedy wystarczy zmienić codzienną dietę dziecka, aby wyregulować naturalną pracę przewodu pokarmowego.