Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży w zakresie edukacji zdrowego odżywiania i promocji zdrowego stylu życia. Stale poszukujemy i udoskonalamy sposoby, na atrakcyjne przekazywanie wiedzy, która nie tylko zapadnie w pamięć, ale i skłoni do refleksji i działania.

Programy zajęć

Zajęcia prowadzimy zarówno w grupach przedszkolnych, szkołach podstawowych jak i w gimnazjach i  klasach licealnych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby przekaz był dostosowany do wieku odbiorców. Zajęcia realizujemy w placówkach. W przypadku relalizacji zajęć poza obrębem Trójmiasta, do ceny zajęć, doliczamy koszt dojazdu. Przy zamówieniu zajęć dla powyżej 3 grup, istnieje możliwość uzyskania rabatu.

Dla kogo?
Przedszkola

Grupy:
w grupach do 30 osób 

Czas trwania:
45 min.

Oferujemy cykl 8 warsztatów dla dzieci, o zdrowych zachowaniach żywieniowych i promocji zdrowego stylu życia. Na każdym warsztacie omawiamy i animujemy jedno ze zdrowych zachowań żywieniowych. Skupiamy się na wpajaniu dzieciom wiedzy na temat działania poszczególnych grup spożywczych i świadomości, że mogą dokonywać lepszych wyborów. Przekaz dostosowany do percepcji dzieci, oparty na komunikacji językiem korzyści i pobudzaniu pozytywnych skojarzeń.  

Bloki warsztatów:

 1. Piramida Zdrowego Wyboru
 2. Każdy z nas jest sportowcem
 3. Energia do zabawy i nauki
 4. Surówki nie wymówki
 5. Dobrą pamięć mamy, gdy orzechy zjadamy
 6. Mocne kości wiele radości
 7. Ryba lubi Dzieci
 8. Laboratorium Wody

* cena obejmuje prowadzenie szkolenia przez dwóch edukatorów oraz koszt materiałów wykorzystywanych podczas zajęć. Przy zamówieniu cyklu warsztatów dla powyżej dwóch grup, możliwość uzyskania rabatu.

Dla kogo?
Przedszkola i szkoły podstawowe

Grupy:
w klasach lub w grupach do 30 osób

Czas trwania:
45 min.

Zajęcia są podzielone na dwie części:

Część pierwsza – edukacyjna, podczas której dzieci dowiadują się o właściwym udziale różnych grup spożywczych w codziennej diecie. Uczą się które pożywienie daje im energię, zwiększa odporność czy podnosi koncentrację. Zajęcia są dostosowane do poziomu odbioru dzieci, prowadzący w ciekawy sposób wprowadzają dzieci w świat zdrowych postaw.

Druga część to animacje, utrwalające zdobytą wiedzę. Komponowanie zdrowego musli, quizy, krzyżówki i sprawdzanie wiadomości. Na koniec dzieci otrzymują imienne dyplomy z piramidą żywieniową.

Dla kogo?
Przedszkola i szkoły podstawowe

Grupy:
pojedynczo w klasach lub w grupach
do 30 osób

Czas trwania:
45-60 min. 

Lekcja na bazie „Piramidy Zdrowego Wyboru” poszerzona o tematykę ryb jako ważnego składnika diety. Omawiamy skąd ryby przybywają na nasz stół, jak są ich rodzaje i dlaczego są takie cenne dla naszego zdrowia . W drugiej części przygotowujemy z dziećmi pastę rybną na kanapki i zachęcamy do ich próbowania. Na koniec dzieci otrzymują imienne dyplomy.

Dla kogo?
Szkoły podstawowe 

Grupy:
w klasach lub w grupach do 30 osób 

Czas trwania:
45 min.

Lekcja poświęcona czterem obszarom wpływającym na zdrowy styl życia:

1. Aktywność Fizyczna –pokazujemy dzieciom, że aktywność fizyczna rozwija w nich potencjał sportowy i wyzwala szczęście.
2. Zdrowe Odżywianie – to części lekcji poświęcona właściwym nawykom żywieniowym. Dzieci wraz z prowadzącym planują kompozycje zdrowych posiłków, poznają wartość częstego spożywania warzyw i owoców, a także szukają odpowiedzi kiedy to jest „od czasu do czasu”, jeśli chodzi o spożywanie słodyczy. Szczególną uwagę poświęca się zachęcaniu do spożywania wody, zamiast kolorowych, słodkich napojów.
3. Życie bez Nałogów – skupiamy się szczególnie na paleniu: kto to jest aktywny i bierny palacz, a także czy dziecko ma prawo do strefy wolnej od tytoniu. Poruszamy nie tylko aspekt szkodliwości palenia ale również pokazujemy dzieciom, że mają prawo żyć w strefie wolnej od tytoniu, oraz że mogą domagać się od dorosłych tworzenia im takich warunków.
4. Okazuję Emocje, Jestem Koleżeński - dotykamy aspektu rozwijania i budowania dobrych relacji z ludźmi, jako elementu wpływającego na nasze zdrowie.

Dla kogo?
Szkoły gimnazjalne i licealne 

Grupy:
w klasach lub w grupach do 30 osób

Czas trwania:
45 min. 

Celem warsztatu jest zwiększenie u młodzieży świadomości właściwego odżywiania na etapie dorastania i wchodzenia w dorosłe życie. Uporządkowujemy wiedzę, oraz obalamy mity i błędne przekonania z zakresu zasad żywienia. Pokazujemy zagrożenia dla naszego zdrowia i jakości życia, wynikające z utrwalania złych nawyków żywieniowych np. nie jedzenie śniadania, nadużywanie produktów wysoko przetworzonych, napojów energetyzujących itp.

Omówiona zostanie również tematyka bezpiecznego dbania o sylwetkę, zarówno jeśli chodzi o:

 • planowanie bezpiecznych, korygujących zmian w nawykach żywieniowych prowadzących do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej,
 • planowanie żywienia w celu rozwinięcia masy mięśniowej - odżywianie w sporcie.

Warsztaty prowadzone w sposób aktywizujący młodzież, pobudzający do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami (z wykorzystaniem multimediów).

Dla kogo?
Szkoły gimnazjalne i licealne

Grupy:
w klasach lub w grupach do 30 osób 

Czas trwania:
45 min. 

Głównym celem zajęć jest zwiększenie wśród młodzieży świadomości konsumenckiej otaczającego nas rynku, oraz wiedzy na temat zachowań żywieniowych.

Zagadnienia poruszone na zajęciach, to m.in.:

 • Promowanie zdrowego stylu życia – zdrowe, czyli jakie?
 • Ochrona nabywcy/konsumenta, wg prawa, czyli czy można kupić żywność niebezpieczną?
 • Reklamacja – kto ma rację: sprzedający czy kupujący?
 • Bezpieczeństwo produktów, ekologia – czyli jak daleko pada jabłko od jabłoni?
 • Mechanizmy reklamy i oddziaływanie na bodźce determinujące w czasie dokonywania transakcji zakupu.
 • Korzyści płynące z lepszych wyborów konsumenckich.

Warsztaty prowadzone w sposób aktywizujący młodzież, pobudzający do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami (z wykorzystaniem multimediów).

Organizujemy tematyczne warsztaty kulinarne.
Oferta i wycena po identyfikacji potrzeb klienta. Zapraszamy do kontaktu osobistego (zapytaj o cenę).